Kuba Przygoński i jego Toyota GT86 triumfują w Driftingowych Mistrzostwach Polski

31-10-2017

Kuba Przygoński i jego Toyota GT86 triumfują w Driftingowych Mistrzostwach Polski

Dzięki świetnej formie za kierownicą i niezawodnej pracy wyczynowej Toyoty GT86, Kuba Przygoński ponownie wzniósł puchar Driftingowego Mistrza Polski. Nagrodę wręczono w trakcie targów motoryzacyjnych Warsaw Moto Show.

Kuba Przygoński świętuje wygraną w Słomczynie
Tak Kuba Przygoński świętował pierwszą wygraną w tym sezonie

Wspaniała dyspozycja 

Driftingowe Mistrzostwa Polski liczyły w tym sezonie łącznie sześć rund. Przygoński wziął udział tylko w czterech z nich i gdy tylko pojawiał się na zawodach, notował świetne wyniki. Trzykrotnie wygrał i tylko raz ustąpił rywalom, kończąc zawody na trzecim miejscu. Dzięki tak dobrej dyspozycji ukończył sezon na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu znalazł się Marek Wartałowicz, a trzeci był Wojciech Goździewicz. Puchar Driftingowego Mistrza Polski znalazł się w rękach Kuby ponownie, po sezonie przerwy. W zeszłym roku najlepszym drifterem w serii okazał się Paweł Trela.

Kuba Przygoński w czasie przejazdu z Pawłem Trelą
Przygoński w czasie przejazdu z Driftingowym Mistrzem Polski 2016, Pawłem Trelą

Toyota GT86 przygotowana do driftu

Aktualne auto Kuby Przygońskiego to już czwarta Toyota GT86 zmodyfikowana przez ekipę driftera z myślą o jeździe bokiem. Samochód, określany przydomkiem „Diabeł”, ma wyjątkowo lekkie nadwozie, wykonane z karbonu. W efekcie waży 1170 kg, czyli o 180 kg mniej niż poprzednia driftingowa Toyota Kuby. Pod nadwoziem znajdziemy sportowe zawieszenie, sekwencyjną skrzynię biegów i mechanizm różnicowy o zmiennych przełożeniach. Wyczynowe coupe Przygońskiego wprawia w ruch kultowy silnik 2JZ-GTE, który znamy przede wszystkim z Toyoty Supry Turbo. Jednostkę również poddano tuningowi i dzięki turbodoładowaniu oraz wtryskowi podtlenku azotu rozwija moc 1000 koni mechanicznych.

Samochód driftingowy Toyota GT86
Nie sposób się nie zgodzić - wygląd "Diabła" zwraca uwagę

Driftingowe auto, które świetnie wygląda

„To niesamowity samochód, jest bardzo szybki i dobrze się prowadzi”, mówi Driftingowy Mistrz Polski. Toyota Przygońskiego imponuje nie tylko osiągami, ale i wyglądem. Drifter sam przyznaje, że „to takie auto, które zachęca kierowcę, by się za nim obejrzeć”. Kuba zdradza również, że projekt będzie dalej rozwijany. „W przyszłym sezonie zamierzamy wprowadzić kolejne modyfikacje w aucie. Teraz jednak zajmujemy się głównie przygotowaniami do Dakaru, który startuje już w styczniu” – powiedział słynny polski kierowca rajdowy i driftingowy. 

Zdjęcia: Kacper Nowogrodzki

© 2018-2019 Complex Motorsport