Toyota Yaris na ostro. Pakiet od TRD dla nowej generacji

18-03-2020

Toyota Yaris na ostro. Pakiet od TRD dla nowej generacji

Toyota Racing Development, czyli japoński oddział oficjalnego warsztatu tuningowego japońskiej marki, ma już przygotowany zestaw akcesoriów dla tych, którzy będą chcieli zmodyfikować wygląd nowej Toyoty Yaris.

Toyota Yaris jeszcze nie trafiła do salonów w Europie, ale zestaw części, które z mieszczucha przerobią auto na naprężonego sportowca, jest już gotowy. Wszystkie części oznaczono logotypem GR, który mówi jasno - Gazoo Racing, czyli motorsportowa sekcja Toyoty, maczało w tym palce. A to wyznacznik najwyższej klasy.

Toyota Yaris GR Parts 4

Ostre rysy Yarisa

Co możemy zmodyfikować w nowej Toyocie Yaris dzięki TRD? Zacznijmy od wyglądu. Podstawę pakietu GR Parts stanowią przedni spojler, dokładki progów oraz dodatkowe spojlery zamontowane po prawej i lewej stronie tylnego zderzaka. Wszystkie zostały pokryte czarnym, matowym lakierem, z którym kontrastują czerwone wstawki. Nowy Yaris może otrzymać dodatkowe czarne wykończenie w okolicach przednich świateł, boczne grafiki ze sportowym wzorem szachownicy, lotki przednich i tylnych nadkoli oraz owiewki szyb bocznych, również w czarnym kolorze. Całość uzupełniają kute, aluminiowe obręcze o średnicy 16 cali, pomalowane czarnym, matowym lakierem. Do tego możemy domówić osłony zabezpieczające lakier w okolicach klamek, ramka tablicy rejestracyjnej z włókna węglowego, a nawet wykładzina bagażnika ze znaczkiem Gazoo Racing. Logotypem sportowego działu Toyoty można też ozdobić nadwozie nowego Yarisa, dzięki czterem naklejkom, przeznaczonym do umieszczenia na przednich i tylnych nadkolach.

Nie tylko wygląd

Ale to nie koniec zmian, które są możliwe dzięki pakietowi GR Parts. Nowe elementy mogą też obniżyć auto. Z przodu prześwit zmniejsza się o około 22 mm, po bokach jest o 44 mm niższy, a z tyłu spada o 66 mm. W ofercie warsztatu tuningowego Toyoty znalazły się też stalowe rozpórki, które zwiększają sztywność nadwozia.

Toyota Yaris GR Parts 6

Ile to kosztuje? Za pakiet aerodynamiczny z linii GR Parts do nowej Toyoty Yaris trzeba zapłacić 132 000 jenów, a więc ok. 5 tys. zł. Sam przedni spojler wyceniono na 43 000 jenów (ponad 1,6 tys. zł), zestaw czterech kutych obręczy kosztuje 250 000 jenów (ok. 10 tys. zł), a wykładzina bagażnika z logo GR to wydatek 12 000 jenów (ok. 450 zł). Ceny nie uwzględniają japońskiego podatku, a części zostały stworzone na rodzimy rynek Toyoty. 

 TRD naprawdę dodało pikanterii cywilnej Toyocie Yaris. Ciekawe, co będzie w stanie zaproponować do rasowego hot hatcha spokrewnionego z tym modelem, czyli GR Yarisa?

© 2018-2019 Complex Motorsport