Drugi sezon GR Supra GT Cup na start

23-03-2020

Drugi sezon GR Supra GT Cup na start

Toyota Gazoo Racing wznawia rywalizację w ramach wirtualnego pucharu GR Supra GT Cup. Co jest potrzebne? Wystarczy konsola PlayStation4, symulacja Gran Turismo Sport i odrobina chęci.

GR Supra GT Cup to wirtualna rywalizacja za kierownicą GR Supry, pierwszego globalnego modelu opracowanego przez Gazoo Racing. Pierwsza edycja online'owego pucharu okazała sukcesem - wzięło w nim udział 30 tys. zawodników. W kwietniu rusza kolejny sezon. I potrwa aż do listopada.

Pierwsza runda GR Supra GT Cup odbędzie się już 26 kwietnia, a uczestnicy ponownie będą ścigać się w symulacji Gran Turismo Sport, stworzonej wyłącznie na konsole PlayStation. Kompletny sezon będzie obejmował siedem eliminacji oraz dodatkową rundę finałową.

Na początek areną zmagań będzie japoński tor Fuji International Speedway. W trakcie sezonu uczestnicy przeniosą się również na słynne tory Nürburgring, Circuit de La Sarthe, Laguna Seca, Autódromo José Carlos Pace oraz Mount Panorama, a także fikcyjną trasę Tokyo Expressway: South Inner loop. Zmagania zakończą w listopadzie zawody zorganizowana w realnym świecie, połączone z rundą cyklu wyścigowego FIA GT Championship. 

GRSupraGTCup

GR Supra GT Cup - to trzeba wiedzieć

Żeby wziąć udział w GR Supra GT Cup wystarczy mieć co najmniej sześć lat, posiadać konsolę Play Stadion 4 i tytuł Gran Turismo Sport oraz zakupić w nim nową Toyotę GR Suprę. Do tej pory auto wybrało w grze około 800 tys. użytkowników.

Przedstawiciele Toyota Gazoo Racing podkreślają, że zamierzają dalej inwestować w e-motorsport i uważają go za jeden z filarów działalności sportowego ramienia Toyoty. GR Supra GT Cup ma sprawić, że auta sportowe i rywalizacja w motorsporcie będą łatwiej dostępne dla ludzi z różnych pokoleń na całym świecie. Co więcej, Gazoo Racing uznaje wirtualne wyścigi za źródło cennych informacji, które pozwolą udoskonalać rzeczywiste samochody. Japoński producent zebrał już dane od około 120 tys. użytkowników nowej Toyoty GR Supry w Gran Turismo Sport.

GRSupraGTCup 2

© 2018-2019 Complex Motorsport