Toyota Gazoo Racing Europe już jest

20-04-2020

Toyota Gazoo Racing Europe już jest

Toyota Motorsport GmbH (TMG) formalnie zmieniło nazwę i będzie teraz działać pod marką Toyota Gazoo Racing Europe GmbH (TGR-E). Motorsport oraz prace badawczo-rozwojowe nad autami seryjnymi to nadal kluczowe obszary działalności firmy z siedzibą w Kolonii.

Kolonia jest motorsportową bazą Toyoty od 1979 roku. Początkowa firma działała jako Andersson Motorsport GmbH - na cześć założyciela Ove Anderssona. W 1993 roku Toyota Motor Corporation stała się wyłącznym właścicielem firmy i zmieniła nazwę na Toyota Motorsport GmbH. Od 20 kwietnia 2020 roku będzie to Toyota Gazoo Racing Europe.

Toyota Gazoo Racing Le Mans 2018

Toyota Gazoo Racing Europe pozostanie głównym ośrodkiem rozwoju motorsportu Toyoty w Europie, który opiera się o starty w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC), dostawę silników do Yarisów WRC startujących w mistrzostwach świata (FIA WRC), a także o projekt GR Supra GT4, czyli samochodu wyścigowego dla zespołów prywatnych.

Oprócz sportów motorowych, Toyota Gazoo Racing Europe zwiększy działania w zakresie rozwoju samochodów drogowych poprzez wdrażanie technologii i procesów z motorsportu. Efekty już jeżdżą po naszych drogach. Toyota GR Supra zadebiutowała w 2019 roku i jest pierwszym globalnym autem ze znaczkiem GR. W tym roku do klientów trafi GR Yaris, który zapowiada się na najbardziej wyjątkowego hot hatcha na rynku. W kolejnych latach możemy spodziewać się następnych modeli Toyoty z logotypem GR, a to będzie gwarancja niesamowitych emocji i wyjątkowego charakteru.

Supra 2020 065 63

© 2018-2019 Complex Motorsport