Trening jazdy sportowej z Toyota Team Classic

29-01-2018

Trening jazdy sportowej z Toyota Team Classic

Zastanawiasz się, jak zacząć się ścigać? Chcesz spróbować jazdy sportowej? Nie masz sportowego auta? Chcesz doskonalić swoje umiejętności pod opieką instruktora? A może chcesz wynająć auto na track day? Toyota Team Classic organizuje regularne treningi jazdy sportowej na torze w Słomczynie.

Toyota Team Classic na Torze Somczyn
Treningi są organizowane na leżącym nieopodal Warszawy Torze Słomczyn

Kurs sportowej jazdy dla początkujących

„Nasze treningi są skierowane przede wszystkim do osób, które nie mają doświadczenia w sportowej jeździe. Zaczynamy od niezbędnych podstaw, czyli krótkiego przygotowania teoretycznego. Następnie przenosimy się na dwugodzinną część praktyczną, która odbywa się na torze. Nasz instruktor ze Szkoły Jazdy Racing bez przerwy analizuje linię jazdy, momenty hamowania oraz przyspieszania i na bieżąco przekazuje swoje fachowe uwagi przez radio. Dzięki temu każda minuta spędzona za kółkiem przekłada się na cenne doświadczenie, przydatne nie tylko w czasie wykręcania czasów na torze, ale również w awaryjnych sytuacjach na drodze” – mówi Michał Horodeński, lider zespołu Toyota Team Classic.

Toyota Celica GT zespołu Toyota Team Classic
Uczestnicy mają do dyspozycji Toyoty Celiki GT, dokładnie takie, jak auto widoczne na zdjęciu

Toyota Celica GT – dobry samochód na start

Sportowe auto, które organizatorzy wynajmują uczestnikom to Toyota Celica GT. Pod maską japońskiego coupe pracuje 2-litrowy silnik o mocy 170 KM. „Celica w tej wersji to dobry samochód na start przygody z motorsportem. Dzięki takiej konfiguracji żwawo pokonuje zakręty, a jednocześnie nie jest zbyt narowista, pozwalając na całkowite skupienie się na nauce odpowiedniej techniki jazdy. Wynajmowane przez nas auta są w pełni przygotowane do rajdowej rywalizacji. Bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne, więc w każdym znajdziemy klatkę bezpieczeństwa i sportowe fotele z czteropunktowymi pasami. Oczywiście jazda po torze odbywa się obowiązkowo w kasku.” – podkreśla Michał Horodeński. Celiki zespołu Toyota Team Classic wyposażono także w hydrauliczny hamulec ręczny. To coś specjalnie dla tych, którzy chcą przy okazji nauczyć się „zarzucania tyłem”.

Szkoła sportowej jazdy Toyota Team Classic
Fachowe uwagi przekazuje licencjonowany instruktor

Przygotowanie teoretyczne i praktyczne

W ciągu jednego dnia odbywają się dwa moduły treningowe, trwające po trzy godziny. Nauka rozpoczyna się od trwającej 30 minut części teoretycznej, w której tłumaczone są podstawowe zasady zachowania na torze. Następne dwie godziny to praktyka za kierownicą auta. Na zakończenie instruktor raz jeszcze spotyka się z uczestnikami, by podsumować szkolenie i wyciągnąć wnioski. 

Toyota Celica GT-Four zespołu Toyota Team Classic na Torze Słomczyn
Koszt trzygodzinnego szkolenia to 990 złotych

Ile kosztuje lekcja na torze?

Całkowity koszt uczestnictwa w takim treningu sportowej jazdy to 990 złotych. W cenie znajdują się wynajęcie i podstawienie samochodu, opłata za wjazd na tor, koszty paliwa, opon i innych elementów eksploatacyjnych, a także serwisowanie auta przez ekipę Trax Racing i opłata za instruktora.

Więcej informacji można uzyskać na profilu zespołu Toyota Team Classic lub dzwoniąc do organizatorów: Michała Horodeńskiego (tel.: 601 988 493) lub Arka Sałacińskiego (tel.: 501 163 863).

Zdjęcia: Kacper Nowogrodzki

© 2018-2019 Complex Motorsport