Toyota Team Classic z pucharami po Rajdzie Śląska

09-07-2018

Toyota Team Classic z pucharami po Rajdzie Śląska

Zespół Toyota Team Classic ma za sobą kolejny udany start w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński w Toyocie Celice GT-Four zwyciężli w klasie, wywalczyli drugie miejsce w kategorii youngtimerów PZM 6 i siódme w klasyfikacji generalnej 2. Rajdu Śląska

Toyota Celica GT-Four w czasie Rajdu Śląska
fot. Grzegorz Kozera

 

Trasy Rajdu Śląska 2018

Po Rajdzie Nadwiślańskim, rozgrywanym na Lubelszczyźnie, Motul HRSMP odwiedziło kolejny zakątek Polski - Górny Śląsk. Organizatorzy przygotowali dziewięć odcinków specjalnych, o łącznej długości 112 kilometrów. Zawodnicy rywalizowali głównie na krętych, asfaltowych drogach lokalnych miast i wsi. Charakteru rywalizacji dodał OS zorganizowany w Chorzowie, na terenie Stadionu Śląskiego. Tam też zlokalizowano bazę rajdu.

Toyota Celica GT-Four w czasie Rajdu Śląska 2018
fot. Grzegorz Kozera

Dwa dni rywalizacji

Znany Kocioł Czarownic był również miejscem, z którego oficjalnie wystartował Rajd Śląska 2018. W piątkowy wieczór załogi rywalizowały na dwóch odcinkach specjalnych – w Mikołowie i w Chorzowie, właśnie na terenie Stadionu Śląskiego. Na drugi dzień zaplanowano aż 7 odcinków specjalnych. Niestety, z powodu wypadku jednej z załóg odwołano 3. OS. Pozostałe odcinki odbyły się jednak zgodnie z planem. Przez cały dzień zawodnicy rywalizowali na trzech trasach - w Suszcu, Bziach i Chybiu, by ostatecznie udać się na ceremonię mety w Żorach.

Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński na mecie Rajdu Śląska 2018
fot. Kacper Nowogrodzki

Kolejny sukces zespołu Toyota Team Classic

Udział w 2. Rajdzie Śląska był dla Michała Horodeńskiego i Arkadiusza Sałacińskiego trzecim startem w Motul HRSMP z pomiarem czasu. Zwycięzcy Rajdu Nadwiślańskiego w kategorii youngtimerów PZM 6 utrzymali dobrą formę. Załoga Toyoty Celiki GT-Four zdobyła drugie miejsce w PZM 6 i wygrała w klasie pokonując Marka Gaciarza i Arkadiusza Skorupę, startujących również Celicą GT-Four.

„To był długi, trudny i niezwykle techniczny rajd, ale nasz plan zrealizowaliśmy w stu procentach. Bez problemów dojechaliśmy do mety i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Nasza Toyota znowu nie sprawiła żadnych problemów i oby tak było jak najdłużej. Teraz czekamy na Rajd Rzeszowski!” – mówił na mecie Michał Horodeński, lider zespołu Toyota Team Classic.

Następna runda Motul HRSMP to Rajd Rzeszowski, który rozpocznie się 9 sierpnia.

Przedstawiamy film podsumowujący Rajd Śląska 2018

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w Rajdzie Śląska 2018

FIA 1: Andrzej Wodziński/Marek Kaczmarek (Lancia Fulvia Coupe)

FIA 2: Artur Burtan/Rafał Chronowski (Fiat 128)

FIA 3: Piotr Zaleski/Jacek Gruszczyński (Porsche 911 RS SC)

FIA 4: Robert Luty/Marcin Celiński (Subaru Legacy)

PZM 5: Jakub Wolski/Bartosz Krawiec (BMW 318 iS)

PZM 6: Marcin Gaciarz/Marcin Kowalik (Nissan Sunny GTi)

 

Zdjęcie w nagłówku: Kacper Nowogrodzki

© 2018-2019 Complex Motorsport