Sportowe Toyoty na Classic & Youngtimer Show 2018

11-07-2018

Sportowe Toyoty na Classic & Youngtimer Show 2018

W miniony weekend w Kielcach odbył się siódmy Festiwal Tuning DUB IT!. Zupełną nowością na targach było wydarzenie Classic & Youngtimer Show, które przyciągnęło około 150 motoryzacyjnych klasyków. Na miejscu nie zabrakło oczywiście historycznych Toyot, w tym kilku Celic GT-Four, Supry Turbo i Corolli AE86.

Toyota Corolla Proto i Toyota Supra na Classic Youngtimer Show 2018
fot. Toyota Romanowski

DUB IT! - festiwal pasjonatów tuningu

Festiwal Tuning DUB IT!, któremu towarzyszyło Classic & Youngtimer Show 2018, to coroczna impreza kierowana do wszystkich pasjonatów zmodyfikowanych samochodów. W czasie wydarzenia zaprezentowano m.in. ciekawie zmodyfikowane auta, części i podzespoły do tuningu i wyposażenie car audio. Nie zabrakło również driftingowego show czy wyścigów zdalnie sterowanych modeli aut.

Celica GT-Four zespołu Toyota Team Classic na Classic Youngtimer Show 2018
fot. Toyota Romanowski

Sportowe Toyoty na Classic & Youngtimer Show 2018

W dziale samochodów klasycznych ciekawe stanowisko przygotowali dealer Toyota Romanowski i ekipa Toyota Team Classic. W tym miejscu można było zobaczyć wszystkie generacje Celiki GT-Four w drogowych wersjach – ST165, ST185 i ST205. Nie zabrakło również Toyot zmodyfikowanych do startów w rajdach – Corolli Proto IFC Fleet Management i Celiki GT-Four ST205 zespołu Toyota Team Classic, którą Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński odnoszą sukcesy w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Toyota Supra Turbo mk 4 na Classic & Youngtimer Show 2018

fot. Toyota Romanowski

 

Dwie legendy – Corolla AE86 i Supra

Lista klasyków Toyoty wystawionych na Classic & Youngtimer Show 2018 nie kończy się na na rajdowych Celikach i Corolli . Odwiedzający stoisko Toyota Romanowski i Toyota Team Classic mogli również zobaczyć dwa niezwykle popularne, mające już status motoryzacyjnych legend, auta japońskiego producenta – Corollę AE86 nierozerwalnie kojarzoną z jazdą bokiem i Suprę Turbo z niemal niezniszczalnym motorem 2JZ-GTE pod maską. Niezwykłą kolekcję uzupełniła najnowsza sportowa Toyota – Yaris GRMN.

Toyota Supra 2019 w kamuflarzu
fot. Toyota

Powrót Supry

Na myśl o Suprze Turbo czwartej generacji wzdycha wielu fanów motoryzacji. Ale już za chwilę poznamy następcę tego auta. Piąta odsłona Toyoty Supry ma zadebiutować 12 lipca na Goodwood Festival of Speed, w towarzystwie znanego już prototypu GR Supra Racing Concept.

© 2018-2019 Complex Motorsport