Sportowe Toyoty na Rajdzie Rzeszowskim 2018

09-08-2018

Sportowe Toyoty na Rajdzie Rzeszowskim 2018

W najbliższy weekend zostanie rozegrana przedostatnia runda obecnego sezonu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Rzeszowski. Oprócz wyjątkowych klasyków, w tym Toyoty Celiki GT-Four zespołu Toyota Team Classic, na odcinkach zobaczymy dwie niezwykłe, współczesne Toyoty – Yarisa GRMN i Yarisa Proto.

Zespół Toyota Team Classic na Rajdzie Śląska 2018

Kręte odcinki Rajdu Rzeszowskiego 
Rajd Rzeszowski słynie z krętych, asfaltowych tras, które wymagają od kierowców wykazania się świetną techniką jazdy. Na odcinkach nie zabraknie również wzniesień, a nawet przeszkód wodnych. W sumie zawodników startujących w Motul HRSMP czeka 100 kilometrów oesowych. Oficjalna ceremonia startu odbędzie się w czwartek wieczorem w Rzeszowie. Rajd zostanie zakończony również w tym mieście, w sobotę.

Toyota Celica GT-Four zespołu Toyota Team Classic

Pojedynek trzech Celik GT-Four 
Do startu w Rajdzie Rzeszowskim 2018 w ramach Motul HRSMP zgłosiło się 37 załóg. Wśród wielu wspaniałych klasyków znajdą się również trzy rajdowe Toyoty Celiki GT-Four, startujące w kategorii youngtimerów PZM 6. Jednym z takich aut po raz kolejny pojadą Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński z zespołu Toyota Team Classic. „Jesteśmy bojowo nastawieni. Mamy dużo bardziej doświadczonych rywali, których będzie bardzo trudno pokonać. Nie jesteśmy faworytami, ale wszyscy wiemy, jak zaskakujące potrafią być rajdy" – mówi lider ekipy i kierowca rajdowej Celiki, Michał Horodeński.

Toyota Yaris GRMN w ruchu

Rajdowa walka z nowotworem
Rajd Rzeszowski 2018 będzie nie tylko okazją do walki o jak najlepsze czasy i wielkim świętem motorsportu. Zawodnicy startujący w Motul HRSMP pojadą w szczytnym celu. Włączą się bowiem w akcję „Wyprzedzamy nowotwór”, współorganizowaną z Fundacją Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Klasyki otrzymają okolicznościowe naklejki, a samochodem technicznym, tzw. zerówką będzie Toyota Yaris GRMN w specjalnym oklejeniu. Za kierownicą wyjątkowego hothatcha Toyoty zasiądą Wojciech Sroczyński i Ewa Litwińczuk – dziennikarz motoryzacyjny rozpoczynający karierę w motorsporcie i zawodniczka doświadczona w rajdowej rywalizacji na szutrze.

Toyota Yaris Proto

Toyota Yaris Proto z Polski
Wyjątkową atrakcją Rajdu Rzeszowskiego będzie również możliwości zobaczenia w akcji rajdowej Toyoty Yaris, przygotowanej w Polsce. Za kierownicą Yarisa Proto usiądzie Aleksiej Łukjaniuk, rosyjski kierowca rajdowy, który obecnie prowadzi w klasyfikacji sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy. Zawodnik przyjedzie na Podkarpacie na zaproszenie producenta auta - Proto Cars i autoryzowanego dealera Dakar-Toyota. W akcji Yarisa Proto będzie można oglądać na piątym odcinku specjalnym, zorganizowanym na ulicach Rzeszowa. Auto będzie również wystawione w salonie Toyota-Dakar w czwartek 9 sierpnia od 10:00 do 18:00.

Zdjęcia: Toyota, Proto Cars

© 2018-2019 Complex Motorsport