Toyota Team Classic na mecie Rajdu Rzeszowskiego

22-08-2018

Toyota Team Classic na mecie Rajdu Rzeszowskiego

Zespół Toyota Team Classic po raz kolejny wyruszył na rajdowe odcinki specjalne. W wyjątkowo trudnym Rajdzie Rzeszowskim Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński zajęli czwarte miejsce w kategorii youngtimerów PZM 6 i 17. lokatę w klasyfikacji ogólnej. Dla załogi Toyoty Celiki GT-Four był to ostatni start w jej debiutanckim sezonie w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. 

Toyota Celica GT-Four w czasie Rajdu Rzeszowskiego 2018

 

100 kilometrów klasycznej rywalizacji

Na uczestników 6. rundy obecnego sezonu Motul HRSMP czekało siedem OS-ów, których długość liczyła w sumie 98 kilometrów. Zawodnicy rywalizowali na ciasnych, asfaltowych odcinkach specjalnych, pełnych podbić, a niekiedy  przeciętych pełnymi wody brodami. Dużym utrudnieniem były silne opady deszczu, które odmieniły charakterystykę tras i sprawiły, że te stały się niezwykle śliskie. A trzeba zaznaczyć, że załogi zapoznawały się z trasą w zupełnie inną, upalną pogodę. Bazę rajdu zlokalizowano w Rzeszowie, gdzie zorganizowano również honorowy start i oficjalne zakończenie rywalizacji.

Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński na mecie Rajdu Rzeszowskiego 2018

 

Toyota Celica GT-Four na mecie

Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński dojechali do mety na czwartej pozycji w kategorii youngtimerów PZM 6 i 17. lokacie w klasyfikacji ogólnej Rajdu Rzeszowskiego. Taki wynik daje załodze szanse na zdobycie miejsca na podium w sezonowej klasyfikacji generalnej kategorii PZM6. Teraz jednak wszystko zależy już od rywali, bowiem reprezentanci zespołu Toyota Team Classic nie wystartują w ostatniej rundzie tegorocznej rywalizacji w ramach Motul HRSMP - Rajdzie Wisły. 

Celica GT-Four zespołu Toyota Team Classic w czasie Rajdu Rzeszowskiego 2018

 

Udany sezon

„To był wyjątkowo trudny rajd, który wymagał od nas wyjątkowego skupienia, dlatego niezwykle cieszymy się, że jesteśmy na mecie. Nasz debiutancki sezon w Motul HRSMP uznajemy za udany. Wystartowaliśmy w czterech rundach, za każdym razem dojechaliśmy do mety, a trzy rajdy zakończyliśmy z sukcesami. Chciałbym podziękować mojemu pilotowi, zespołowi i wszystkim, którzy nas wspierali. Na wielkie podziękowania zasługuje również Mirosław Miernik, który uczynił z HRSMP tak wspaniały cykl” – podsumował Michał Horodeński, kierowca Toyoty Celiki GT-Four i lider zespołu Toyota Team Classic. 

Toyota Yaris GRMN w czasie rundy HRSMP - Rajdu Rzeszowskiego

 

Yaris Proto i Yaris GRMN na rajdowych odcinkach

W czasie Rajdu Rzeszowskiego Celica GT-Four ekipy Toyota Team Classic wystąpiła w otoczeniu dwóch wyjątkowych, współczesnych Toyot. Aleksiej Łukjaniuk, aktualny lider klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Europy, poprowadził na rajdowych trasach Yarisa Proto. Samochód przygotowany przez firmę Dytko Sport można było wcześniej oglądać w salonie Dakar-Toyota Rzeszów, gdzie stanął obok rajdowej Celiki Michała Horodeńskiego. A w ramach akcji „Wyprzedzamy nowotwór” na odcinki wjechała inna sportowa Toyota – Yaris GRMN.” Udział „zerówki” w specjalnym oklejeniu był wyrazem wspoparcia dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

 

Film podsumowujący Rajd Rzeszowski 2018 

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w Rajdzie Rzeszowskim 2018

FIA 1: Andrzej Wodziński/Marek Kaczmarek (Lancia Fulvia Coupe)


FIA 2: Piotr Kiepura/Mateusz Galle (Fiat 128)


FIA 3: Piotr Zaleski/Jacek Gruszczyński (Porsche 911 SC RS)


FIA 4: Krzysztof Głowala/Alicja Gnatowska (Mazda 323 GTX)


PZM 5: Grzegorz Olchawski/Łukasz Wroński (Audi Quattro)


PZM 6: Arkadiusz Kula/Jarosław Janasz (Renault Megane Maxi)

© 2018-2019 Complex Motorsport