Ott Tänak dołącza do TOYOTA GAZOO Racing

24-10-2017

Ott Tänak dołącza do TOYOTA GAZOO Racing

W przyszłym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata do zespołu TOYOTA GAZOO Racing dołączy estoński kierowca Ott Tänak. Oprócz niego w Yarisach WRC wystartują Jari-Matti Latvala i Esapekka Lappi.

Rajdowa Toyota Yaris WRC w czasie Rajdu Niemiec
Przyszły sezon będzie już drugim zespołu TOYOTA GAZOO racing w WRC

Drugi sezon TOYOTA GAZOO Racing w WRC

Ott Tänak będzie reprezentował barwy Toyoty razem ze swoim pilotem, Martinem Jarveoją. Duet weźmie udział we wszystkich eliminacjach sezonu, zaczynając od Rajdu Monte Carlo. Pozostałe dwa samochody rajdowe poprowadzą do mety Esapekka Lappi i Janne Ferm oraz Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila. W sezonie 2018 ekipa TOYOTA GAZOO Racing po raz drugi wystartuje w WRC.

Kierowca Juho Hanninen i pilot Kaj Lindstrom
W przyszłym sezonie nie zobaczymy już Juho Hänninena za kierownicą Yarisa WRC

Nowy dyrektor sportowy zespołu

Za kierownicą nie zobaczymy już Juho Hänninena, który od samego początku towarzyszył zespołowi w pracach nad Yarisem WRC jako kierowca testowy. Kaj Lindström, będący dotychczas pilotem Hänninena, zajmie stanowisko dyrektora sportowego zespołu TOYOTA GAZOO Racing. W tej roli będzie wspomagał ekipę już w trakcie nadchodzącego Rajdu Australii, który odbędzie się w dniach 16-19 listopada. Dyrektor zespołu TOYOTA GAZOO Racing, Tommi Mäkinen, podziękował Hänninenowi za współpracę i podkreślił jego wkład w opracowanie przełomowego samochodu rajdowego Toyoty.

Tommi Mäkinen
Tommi Mäkinen uważa, że Ott Tänak sprawdzi się w zespole

Ott Tänak – młodość i doświadczenie

Według Mäkinena Tänak pasuje do zespołu, ponieważ pomimo młodego wieku jest doświadczony i prezentuje podejście zgodne z filozofią ekipy. Estoński kierowca dwukrotnie sięgnął po puchar Rajdowego Mistrza Estonii (2008 i 2009), osiągnął tytuł European Pirelli Star Driver w 2010 roku, zdobył także drugie miejsce w FIA SWRC Championship rok później. Starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata rozpoczął w 2009 roku. Jego największe sukcesy przyszły w aktualnym sezonie – wygrał Rajd Sardynii, triumfował również w Rajdzie Niemiec. W sumie 30-latek wystartował w 77 rajdach serii WRC, wygrał 73 odcinki specjalne i 10-krotnie stawał na podium.

© 2018-2019 Complex Motorsport