Yarisy WRC jadą do Australii

15-11-2017

Yarisy WRC jadą do Australii

Na zakończenie sezonu 2017 Rajdowych Mistrzostw Świata, najlepsi kierowcy zawitają do Australii. Zespół Toyota GAZOO Racing wystawi w czasie ostatniej rundy dwa samochody. Yarisy WRC poprowadzą Jari-Matti Latvala i Esapekka Lappi.

Juho Haninen Toyota Gazoo Racing WRC w samochodzie
Juho Hänninen od samego początku brał udział w pracach nad Yarisem WRC

Toyota bez Juho Hänninena

Rajd Australii zostanie rozegrany w dniach 16-19 listopada. Ekipę Toyoty reprezentować będą dwie załogi. W Yarisie WRC o numerze 10 zasiądą Jari-Matti Latvala i Miika Anttilla, natomiast w aucie oznaczonym liczbą 11 pojadą Esapekka Lappi i Janne Ferm. Za kierownicą nie zobaczymy już Juho Hänninena, dla którego start w Rajdzie Wielkiej Brytanii był ostatnim występem w zespole Toyota GAZOO Racing. W przyszłym sezonie jego miejsce zajmie Ott Tänak.

Yaris WRC w czasie Rajdu Hiszpanii
W Australii kierowcy będą zmagać się z szutrowymi drogami

Szutrowa rywalizacja

Kierowcy WRC powracają do Australi po 11-letniej przerwie. Zmagania odbędą się na szutrowych drogach Nowej Południowej Walii. Odcinki specjalne będą wiodły przez gęste lasy, ale i otwartą przestrzeń. Zawodnicy muszą być niezwykle skupieni i uważać na przydrożne drzewa oraz przeszkody kryjące się w podniesionym przez samochód kurzu. Bazę rajdu zlokalizowano w Coffs Harbour. Tam też, na asfaltowym molo, odbędzie się sobotni super OS.

Yaris WRC Samochod Rajdowy Toyoty
Sobotni super OS odbędzie isę na nawierzchni asfaltowej

Z nadzieją na dobry finał sezonu

Jari-Matti Latvala, który zasiądzie za kierownicą Toyty Yaris WRC o numerze 10, nie może doczekać się zmagań. „Bardzo się cieszę na rundę w Australii. Ten rajd jest zwykle rozgrywany przy dobrej, słonecznej pogodzie, a odcinki specjalne są szybkie“- mówi. Esapekka Lappi podkreśla, że kierowcy muszą być przygotowani na wymagania stawiane przez luźną nawierzchnię i szybsze zużycie opon. „Mam nadzieję, że w Australii pójdzie nam lepiej niż w Wielkiej Brytanii. Zależy nam na dobrym finale sezonu” – podsumowuje zawodnik z samochodu oznaczonego liczbą 11.

Toyota Yaris WRC w trakcie Rajdu Wielkiej Brytanii
Tegoroczne zwycięstwa Yarisa WRC dają duże nadzieje na kolejne sezony

Zwycięstwa po latach przerwy

Zawody w krainie kangurów zwieńczą pierwszy sezon Toyoty w WRC po trwającej 17 lat rozłące z Rajdowymi Mistrzostwami Świata. Chociaż głównym celem startów w tym roku był doskonalenie rajdowego Yarisa, ekipie udało się zdobyć kilka pucharów. Team zatriumfował w Rajdzie Szwecji i Rajdzie Finlandii, a drugie miejsce udało się zdobyć w Rajdzie Monte Carlo i Rajdzie Włoch.

© 2018-2019 Complex Motorsport